شرکتی آمریکایی­ست که سازنده و فروشنده تجهیزات ذخیره­سازی در تمام سطوح اعم از Midrage, Low Level و Enterprise می­باشد. توانایی و پیشرفت چشمگیری که در دهه اخیر از این شرکت شاهد بودیم خود گواه بر این است که این شرکت قدرت بالایی در زمینه برآورده­سازی نیازهای مشتریان دارد. همچنین این شرکت را می­توان جزء اولین­هایی دانست که در مسیر مجازی­سازی (Virtualization) قدم گذاشته­است و شرکت Vmware که از پیشروان در این مقوله است نیز از شرکت­های زیرمجموعه EMC می­باشد.

"رایانش ابری" را می­توان از معجزات تکنولوژی در حال حاضر دانست که شرکت  EMC  از رهبران این تکنولوژی قلمداد می­شود. این شرکت توانسته است توسط ابتکارات خود با بهره­گیری از روش سریع، امن و مقرون به صرفه زمینه را برای ذخیره، مدیریت، حفاظت و نیز آنالیز ارزشمندترین دارایی سازمان­ها و شرکت­ها که همانا "اطلاعات" آنها می­باشد، آماده و کمک مهم و قابل توجهی به خصوص به بخش­های IT نماید.

مشتریان این شرکت به قدری گسترده­اند که شاید نتوان هیچ تقسیم بندی خاصی برای آن انجام داد ولی بطور کلی مشتریان EMC در هر صنعتی، چه در بخش خصوصی و چه در بخش عمومی، شرکت­های کوچک یا بزرگ، نهادهای خصوصی یا دولتی و نیز در زمینه­های بازرگانی همچون خطوط هوایی، شرکت­های حمل و نقل و غیره، از محصولات و دانش تکنولوژی این شرکت بهره­مند می­باشند. محصولات شرکت EMC تقریبا به 100 کشور جهان ارائه شده و توسط کارمندان بخش تحقیق و توسعه (R&D) این شرکت در سرتاسر دنیا و نیز با بکارگیری توانمندی­ها و ایجاد راه­حل­های مبتکرانه، پشتیبانی می­شود.

از ویژگی­های این شرکت می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- وجود مراکز فعال تحقیق و توسعه (R&D) در کشورهایی همچون: آمریکا، روسیه، فرانسه، بلژیک، برزیل، چین، ایرلند و هند

2- تائیدیه "انجمن صنعت خدمات فناوری" در مورد خدمات شرکت EMC

3- دارای رتبه 152 در فهرست بزرگترین­های جهان (Fortune Global)

4- دارای بیشترین درآمد در تاریخ 33 ساله فعالیت خود با درآمد 20 بیلیون دلار در سال 2011

5- دارای تقریبا 53500 کارمند و 400 مرکز فروش و بیش از 85 شریک تجاری در کشورهای مختلف

6- EMC شرکت دادوستد عمومی است که نام آن در فهرست بورس اوراق بهادار نیویورک آورده شده­است.

بیشترین تمرکز شرکت EMC بر روی زیرساخت اطلاعات می­باشد و با فناوری شبکه جهانی، برون­سپاری، یکپارچه ­سازی سیستم­ها، خدمات و شرکای توزیع، همکاری دارد.

شرکت  راد اندیش ویرا در زمینه محصولات از جمله VNX, CLARiiON, Isilon, VMAX, VPLEX و ... با   نمایندگی های معتبر شرکت DELL/EMC ِ همکاری نزدیک دارد.